Wypadki lotnicze

Wypadek samolotu Malaysia Airlines

admin sob., 03/08/2014 - 04:24

Dziś w nocy Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines zniknął z radarów i prawdopodobnie runął do morza Południowochińskiego.

W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółów katastrofy, nie jest jeszcze znane miejsce rozbicia się samolotu pasażerskiego. W akcję poszukiwawczą włączyły się służby Malezji, Wietnamu, Chin i Filipin.

Tragedia w Doniecku

admin czw., 02/14/2013 - 22:24

Pięć osób poniosło śmierć w wyniku awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego w Doniecku. Maszyna wypadła z pasa podczas lądowania samolotu.

5 osób zginęło, a 12 zostało rannych w wyniku wypadku we wschodniej Ukrainie. W dalszym ciągu nieznane są przyczyny wypadku.

Samolotem podróżowało ok. 40 osób. Z Odessy lecieli nim kibice piłkarscy na mecz miejscowego Szachtara z Borussią Dortmund w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

 

Katastrofa w Belgii

admin sob., 02/09/2013 - 21:55

Do wypadku turystycznej Cessny doszło dzisiaj na lotnisku w brukselskim Charleroi, gdzie latają m.in. z polski tani przewoźnicy. Zginęły dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Lotnisko do godziny 14:00 było zamknięte.

Do wypadku doszło zaraz po starcie, a maszyna rozbiła się w okolicach pasa startowego. Wszystkie ofiary to członkowie jednej rodziny.

Póki co nieznane są przyczyny tragedii, a kilka lotów zostało przekierowanych na inne lotniska.

Rozbita awionetka w Meksyku

admin ndz., 01/20/2013 - 15:52

Do katastrofy prywatnej awionetki doszło w ostatni czwartek na południu Meksyku. Zginęło co najmniej 8 osób, w tym troje dzieci.

Do wypadku doszło 15 km od miasta Tuxtla Gutierrez. Samolot runął na ziemię zaraz po starcie.

Nikt nie przeżył, a przyczyny wypadku nie są na razie znane.

2012 – najbezpieczniejszy rok na niebie

admin pt., 01/04/2013 - 03:44

Rok 2012 okazał się najbezpieczniejszym w cywilnym ruchu lotniczym od czasów II wojny światowej.

Według organizacji, która zajmuje się badaniem bezpieczeństwa lotów, Aviation Safety Network, w ubegłym roku mieliśmy do czynienia z 23 wypadkami samolotów pasażerskich i towarowych. W wyniku tego zginęło 475 pasażerów i członków obsługi samolotów oraz 36 osób na ziemi.

Jedenaście tych katastrof odbyło się w w ruchu pasażerskim. Bilans ofiar śmiertelnych jest zatem najmniejszy od 1945 roku. Jest to również dużo lepszy wynik niż notowana średnia.

Awaryjne lądowanie w Birmie

admin wt., 12/25/2012 - 09:42

3km od lotniska w mieście Heho lądował awaryjnie samolot linii lotniczej Air Bagan, w wyniku którego zginął mężczyzna jadący motorem po szosie – podaje onet.pl.

Samolot został zmuszony do awaryjnego lądowania na szosie po tym, jak w jednym z silników pojawił się ogień. Samolot lądował na szosie przebiegającej obok lotniska. Maszyna po wylądowaniu przełamała się na pół, a później doszczętnie spłonęła.

W wyniku incydentu zginął wspomniany motocyklista, wśród rannych jest m.in. czterech obcokrajowców.

Jenni Rivera zginęła w katastrofie

admin pon., 12/10/2012 - 12:15

Piosenkarka Jenni Rivera zginęła wczoraj w wypadku lotniczym w Meksyku. O śmierci gwiazdy poinformował ojciec artystki, nieznane są przyczyny wypadku – informuje portal onet.pl.

43-letnia piosenkarka wracała z Monterrey. Kolejnego dnia miała wystąpić w telewizji. O wypadku poinformował media ojciec zmarłej Jenni Rivera. Póki co nieznane są przyczyny wypadku, wiadomo, że samolot zniknął z radarów niecałe 100 kilometrów od Monterrey.

Nikt z 6 pozostałych osób przebywających na pokładzie nie przeżył.

Continental niewinne

admin ndz., 12/02/2012 - 08:40

Amerykańskie linie lotnicze Continental Airlines nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę Concorde’a francuskich linii Air France, który rozbił się w 2000 roku.

Katastrofy nikt nie przeżył, a maszyna rozbiła się zaledwie kilka minut po starcie z lotniska Charlesa de Gaulla w Paryżu.

Alkohol przyczyną katastrofy

admin wt., 10/16/2012 - 02:12

Rosyjska komisja śledcza, która badała przyczyny zeszłotygodniowego wypadku na Kamczatce poinformowała, że obaj piloci byli pod wpływem alkoholu. Obaj zginęli, wraz z 10 innymi osobami.

Komisja badająca przyczyn tragedię bada teraz jak to się stało, że piloci pod wpływem alkoholu zasiedli za sterami An-28. Według przeprowadzonej ekspertyzy Rosjanie stwierdzili, że pierwszy pilot był „lekko nietrzeźwy”, a drugi „średnio trzeźwy”.