Różne

Boeing wprowadza na rynek 777X

admin śr., 11/20/2013 - 04:21

Boeing ogłosił rozpoczęcie programu 777X w trakcie Dubai Airshow 2013, otrzymując rekordową ilość zamówień i deklaracji złożenia zamówienia na najnowszy produkt z rodziny samolotów szerokokadłubowych. Umowy na dostarczenie 259 samolotów 777X zawarte z czterema klientami z Europy i Bliskiego Wschodu stanowią solidną podstawę do wspierania rozwoju i produkcji tego samolotu.

12-latek leciał na gapę

admin ndz., 02/10/2013 - 09:13

Sprytny 12-latek bez problemów wsiadł do samolotu Jet Air i poleciał z Brukseli do hiszpańskiej Malagi. Jego obecności nie wykrył nawet personel pokładowy – podaje Interia.pl.

Sprawa chłopca wyszła na jaw, gdy policja w Maladze zauważyła poruszającego się bez opeki po terenie lotniska 12-latka. Okazało się, że chłopiec miał ze sobą plecak z książkami, gdyż prosto po lekcjach udał się na brukselskie lotnisko.

Rosja – zakaz spożywania alkoholu w samolotach?

admin śr., 02/06/2013 - 08:57

W związku z wieloma awanturami do których dochodzi na pokładach rosyjskich samolotów, Duma Państwowa rozważa możliwość wprowadzenia zakazu spożywania alkoholu na pokładach samolotów.

Szczegóły nie są znane, ministerstwo transportu zapowiada przygotowanie projektu w ciągu najbliższych miesięcy. Wiadomo, że głównym założeniem ma być regulacja dotycząca zakazu konsumowania alkoholu na pokładach samolotów.

Pilot zasnął w kokpicie

admin czw., 01/31/2013 - 00:16

Jeden z pilotów taniego holenderskiego przewoźnika  Transavia zasnął podczas pilotowania samolotu. Drugi z pilotów, który wyszedł w tym czasie do toalety, nie mógł dostać się z powrotem na swoje miejsce – informuje wp.pl.

Samolot wykonywał rejs na Kretę, a podczas lotu jeden z pilotów opuścił kabinę, by udać się do toalety. W tym czasie pilot, który pozostał za sterami… uciął sobie drzemkę!

Urodziny w samolocie

admin śr., 01/16/2013 - 04:37

Klientka armeńskich linii lotniczych Armavia urodziła w ostatnią sobotę córeczkę na pokładzie samolotu, a ze względu na pomoc udzieloną przez stewardesę, nadała jej to samo imię.

Samolot leciał z Nowosybirska do Erewania. Dziewczynka urodziła się zdrowa na 2 godziny przed wylądowaniem maszyny.

Uczynna stewardesa widząc rodzącą pasażerkę, natychmiast pośpieszyła z pomocą i zaangażowała do niej pozostałe osoby personelu pokładowego.

Córeczka otrzymała na imię Asmik, podobnie jak uczynna stewardesa.

Śmierć za próbę porwania samolotu

admin wt., 12/11/2012 - 23:28

Trzej mężczyźni zostali skazani na śmierć, a jeden na dożywocie za próbę porwania samolotu a autonomicznym regionie Xinjiang zamieszkanym przez  Ujgurów – pisze Wirtualna Polska.

Xinjiang znajduje się w północno – zachodniej części Chin. Najliczniejsza grupę stanowią Ujgurzy, od lat stosunki z Chińczykami są tam bardzo napięte.

Dożywocie za straszenie

admin pon., 11/05/2012 - 01:18

Za wybryk na pokładzie sąd w Delhi skazał na dożywocie  Jitenderza Kumara Mohla. Straszył on podczas lotu pasażerów oraz personel pokładowy ładunkiem wybuchowym, który rzekomi miał przy sobie – podaje onet.pl.

W materialne Onetu powołującego się na angielski portal dailymail.co.uk można przeczytać, że pasażer w 2009 roku wtargnął do kokpitu pilotów i straszył porwaniem samolotu.