Przegląd prasy

Szykują się strajki w Portugalii

admin wt., 03/05/2013 - 02:39

Pracownicy związani z portugalskim ruchem lotniczym protestowali przed ministerstwem gospodarki w sprawie redukcji płac – informuje dzisiaj turystyka.rp.pl.

Portal informuje, że dodatkowo pracownicy kilku związków zawodowych narodowego przewoźnika TAP poinformowali ministra, że wezmą udział w strajku, który odbędzie się w dniach 21 – 23 marca.

Odszkodowania za opóźnienia

admin śr., 02/27/2013 - 01:51

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł wczoraj, że pasażer którego podróż do kraju docelowego opóźniła się o ponad 3 godziny, mimo, że pierwszy lot (przed przesiadką) opóźnił się o mniej niż 3, ma możliwość otrzymania odszkodowania – podaje onet.pl.

Thomas Cook konsoliduje linie lotnicze

admin ndz., 02/10/2013 - 14:37

Thomas Cook, najstarsze biuro podróży na świecie będzie łączyć linie lotnicze działające w ramach spółki w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Belgii – czytamy w onet.pl.

Do tej pory Thomas Cook posiadał linie lotnicze w w/w krajach pod osobnymi nazwami i z własnymi zarządami i kierownictwem. Obecnie trendy naprawcze, które wyciągają biuro z kłopotów finansowych dążą do ujednolicenia kierownictwa i powołania jednej linii. Nowa organizacja przelotów w Thomasie Cook miałaby wejść w życie 1 marca – dodaje onet.pl.

12-latek leciał na gapę

admin ndz., 02/10/2013 - 09:13

Sprytny 12-latek bez problemów wsiadł do samolotu Jet Air i poleciał z Brukseli do hiszpańskiej Malagi. Jego obecności nie wykrył nawet personel pokładowy – podaje Interia.pl.

Sprawa chłopca wyszła na jaw, gdy policja w Maladze zauważyła poruszającego się bez opeki po terenie lotniska 12-latka. Okazało się, że chłopiec miał ze sobą plecak z książkami, gdyż prosto po lekcjach udał się na brukselskie lotnisko.

Onet: Piloci piją alkohol?

admin śr., 02/06/2013 - 04:49

Dzisiejszy Onet podaje, że alarmująco wygląda raport brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA), który w ostatnim 6 latach stwierdził aż 30 przypadków nadużywania alkoholu przez pilotów.

Onet.pl podaje, że nikogo nie dziwi już widok pilota, który przed startem maszyny spożywa drinka. Co ciekawe, wielu w nich podczas przeprowadzanych rozmów środowisk stwierdziło, że po alkoholu nie wsiadłoby samodzielnie do samochodu, jednak nie mają oporu, by zasiąść za sterami samolotu z pasażerami na pokładzie.

Pilot zasnął w kokpicie

admin czw., 01/31/2013 - 00:16

Jeden z pilotów taniego holenderskiego przewoźnika  Transavia zasnął podczas pilotowania samolotu. Drugi z pilotów, który wyszedł w tym czasie do toalety, nie mógł dostać się z powrotem na swoje miejsce – informuje wp.pl.

Samolot wykonywał rejs na Kretę, a podczas lotu jeden z pilotów opuścił kabinę, by udać się do toalety. W tym czasie pilot, który pozostał za sterami… uciął sobie drzemkę!

Pyton w samolocie Qantas

admin sob., 01/12/2013 - 20:54

Wczoraj media poinformowały o niecodziennym zdarzeniu, do jakiego doszło w samolocie australijskiego przewoźnika Qantas. Na skrzydle samolotu znalazł się trzymetrowy pyton.

Samolot australijskiego przewoźnika leciał z Cairns w Australii do Papui Nowej Gwinei. Podczas lotu przyczepionego do jednego ze skrzydeł pytona zobaczył jeden z pasażerów. W sieci można znaleźć amatorskie filmy oraz zdjęcia autorstwa podróżujących osób.

Pyton nie przeżył ekstremalnych warunków, padł tuż po wylądowaniu samolotu.

Powrót lotów do Modlina?

admin pt., 01/04/2013 - 06:31

Możliwe, że już 8 stycznia samoloty będą mogły lądować na lotnisku w Modlinie, które tuż przed świętami zostało zamknięte przez Inspektora Budowlanego – taką informację podaje rp.pl powołując się na nieoficjalne informacje Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Dzisiaj powinny zakończyć się pracę związane z naprawą uszkodzonej płyty lotniska. Pęknięcia w betonowych podejściach są uzupełniane specjalnymi żywicami, mieszankami sprowadzanymi z USA.

Szybkie tempo wzrostu w Chinach

admin śr., 01/02/2013 - 19:11

Według prognoz Chiny utrzymają 10-procentowy wzrost ruchu lotniczego, co przyczyni się do przewiezienia 350 milionów pasażerów – informuje rp.pl.

Przez spory wzrosty w lotnictwie, Chiny inwestują w poprawę jakości floty oraz bezpieczeństwa. Poprawia się stan techniczny samolotów, starsze modele są sukcesywnie wymieniane na nowsze maszyny. To powoduje niższą emisję dwutlenku węgla, a także pozwala zaoszczędzić paliwo. W przypadku tak wysokich liczb operacji lotniczych, podawane przez rp.pl liczby są bardzo znaczące.

Awaryjne lądowanie w Birmie

admin wt., 12/25/2012 - 09:42

3km od lotniska w mieście Heho lądował awaryjnie samolot linii lotniczej Air Bagan, w wyniku którego zginął mężczyzna jadący motorem po szosie – podaje onet.pl.

Samolot został zmuszony do awaryjnego lądowania na szosie po tym, jak w jednym z silników pojawił się ogień. Samolot lądował na szosie przebiegającej obok lotniska. Maszyna po wylądowaniu przełamała się na pół, a później doszczętnie spłonęła.

W wyniku incydentu zginął wspomniany motocyklista, wśród rannych jest m.in. czterech obcokrajowców.

Strony