OLT Express Germany za… 1 euro

admin wt., 10/16/2012 - 13:44

Wczoraj Fakty TVN dotarły do umowy sprzedaży niemieckiego OLT Express holenderskiej firmie. Kwota sprzedaży firmy, która posiadała kilka swoich maszyn to… 1 euro.

Wszystko to dwa tygodnie przez upadkiem słynnego Amber Gold, firmy, która była właścicielem linii. Wszystko to powoduje, że największa w ostatnich latach afera finansowa rozwija się.

Fakty sugerowały, że pozbycie się linii miało zadanie całkowite wycofanie się z rynku niemieckiego, by w razie upadku Amber Gold, nie mieć na głowie niemieckich prokuratorów.

TVN ocenił, że szacunkowa wartość sprzedanych samolotów do ok. 25 milionów złotych. Przepytywany przed kamerami były szef polskiego OLT Express Jarosław Frankowski, które zbankrutowało dużo wcześniej, zasłaniał się poufnością informacji.

Sprawa spółki Ambr Gold trwa, pojawiają się również kolejne rewelacje. Dzisiejszym „Wprost” podaje pseudonimy kolejnych trzech osób, zwązane z półświatkiem oraz biznesem, które prawdopodobnie rządziły całym interesem. Marcin P. miał być tylko słupem.