Lot zakończy rok na minusie

admin czw., 09/06/2012 - 22:50

Jak informuje portal turystyka.rp.pl, Polska Linia Lotnicza LOT nie zakończy tego roku na plusie. Mimo wcześniejszych deklaracji i wyliczen, dorżejąca ropa w głównej mierze przyczyni się do ujemnego wyniku finansowego.

Cytowany przez turystyczny portal Rzeczpospolitej prezes LOTu Marcin Piróg przyznaje, że rok skończy się na minusie, choć ocenia na tle konkurentów z Europy sytuację LOTu dobrze. Prezes twierdzi, że patrząc tylko i wyłączenie na aspekty finansowe, nie ma żadnych obaw przed upadkiem LOT.

Wyniki LOT były zupełnie inaczej planowane przed pojawieniem się na rynku taniej linii OLT Express, która odebrała gro pasażerów połączeń krajowych. Rosnące ceny ropy również nie pozwoliły dobrze skalkulować kosztów.

Piróg twierdzi również, że został przyjęty przez radę nadzorczą plan wymiany floty oraz poprawienie wyników finansowych spółki. Już w przyszłym roku planowany jest zysk na poziomie ponad 50mln złotych.

LOT czeka również na dostawę najnowsyzch Boeingów 787 Dreamliner, które znacząco powiększą możliwości przewozowe zwłaszcza na trasach dalekiego zasięgu.