Kolejny dzień strajku w Lufthansie

admin czw., 09/06/2012 - 09:24

Spore problemy ma największy niemiecki przewoźnik Lufthansa. W ostatnim dniach coraz głośniej o związku zawodowym Ufo, który paraliżuje połączenia linii lotniczej.

Paraliż do którego dochodzi jest wynikiem zerwanych rozmów między kierownictwem Lufthansy, a związkiem zawodowym Ufo. To z jego inicjatywy przeprowadzane są systematyczne strajki personelu pokładowego, które są powodem spóźniej oraz anulacji części rejsów.

Jutro zapowiedziany jest duży, 24 godzinny strajk, który spowoduje, że w powietrze nie wzbije się 571 samolotów, a na nielicznych trasach, na których Lufthansa będzie wykonywać połączenia, pasażerowie mogą liczyć na utrudnienia oraz opóźnienia.

Według rozkładu będą wykonywane tylko regionalne przeloty partnerów Lufthansy: Air Dolomiti, Austrian Airlines, Augsburg Airways, Brussels  Airlines, CityLine, Eurowings, Germanwings i Swiss.

Szefostwo Lufthansy zapowiedziało szereg działań, które mają zniwelować utrudnienia oraz starać się zrekompensować całą sytuację swoim klientom. Są to m.in. specjalne, darmowe serwisy telefoniczne, możliwość darmowej zmiany rezerwacji bądź wypłatę wpłaconych środków finansowych. Najwcześniej na 23 godziny przed planowanym wylotem można szukać również połączenia zastępczego, sama Lufthansa zachęca również do korzystania z kolei i będzie zwracać pieniądze za zakupione bilety.