Interia: Skandal w American Airlines

admin pt., 09/07/2012 - 20:28

Na łamach Interii możemy przeczytać o skandalu, który zdarzył się na pokładzie American Airlines. Portal powołuje się na informacje Huffington Post.Sprawa dotyczy nie wpuszczenia na pokład samolotu Bede Vanderhorsta – nastolatka z zespołem Downa. Pomimo ważnych biletów na pierwszą klasę, rodzice nastolatka, Joan i Robert usłyszeli, że ich dziecko może stanowić zagrożenie.

Rodzice z dzieckiem wykupili bilet na pierwszą klasę tylko dlatego, by zrobić prezent Bede, gdyż nigdy nie podróżowali w taki sposób. Wydali na to 625 dolarów.

Gdy rodzina czekała na wejście do samolotu lecącego z Newark do Porterville, usłyszeli od przedstawiciela linii, że Bede może stanowić zagrożenie i przeszkadzać pilotom.

Joan szybko wyciągnęła swój telefon komórkowy i zaczęła nagrywać całe to zdarzenie, jednak została zwrócona jej uwaga, że nie powinna nagrywać pracowników lotniska.

Rodzina była tym bardziej oburzona całym faktem, że regularnie korzysta z połączeń lotniczych i taka sytuacja spotkała ich pierwszy raz. Według rodziców ich syn jest bardzo spokojny i nie sprawa żadnych problemów swoim zachowaniem.

American Airlines to największa linia lotnicza na świecie pod względem ilości zatrudnionych pracowników oraz ilości posiadanych samolotów. W roku ubiegłym został zgłoszony wniosek upadłościowy, jednak wedle prawa amerykańskiego nie musi on oznaczać likwidacji linii, a restrukturyzację i pomoc w odłożeniu roszczeń wierzycieli.

Na podstawie: Interia.pl, huffingtonpost.com