Wizz Air wprowadził nowy program dla osób często podróżujących oraz chcąc...
Linia lotnicza Wizz Air wyszła na przeciw najmłodszym i ogłosiła niecodzienn...
Na skutek strajku pilotów Brussels Airlines, odwołano 71 połączeń startują...
Rośnie zainteresowanie samolotami Boeinga – 787 Dreamliner. Tysięczne za...

Wypadek samolotu Malaysia Airlines

admin sob., 03/08/2014 - 04:24

Dziś w nocy Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines zniknął z radarów i prawdopodobnie runął do morza Południowochińskiego.

W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółów katastrofy, nie jest jeszcze znane miejsce rozbicia się samolotu pasażerskiego. W akcję poszukiwawczą włączyły się służby Malezji, Wietnamu, Chin i Filipin.

Samolot zniknął z radarów dwie godziny od chwili wystartowania. Specjaliści szacują, że trasa lotu wskazuje, że samolot mógł runąć do Morza Południowochińskiego. Tamtejsze agencje prasowe podają jednak, że obsługa samolotu nie kontaktowała się z chińskimi kontrolerami lotu, stąd maszyna nie przekroczyła ich przestrzeni powietrznej.

Na pokładzie samolotu znajdowało się  227 pasażerów, w tym dwoje dzieci. Wśród osób 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków, czterech Amerykanów, trzech Francuzów, Holender i Austriak.

Nowy program dla klientów Wizz Air

admin sob., 01/11/2014 - 08:43

Wizz Air wprowadził nowy program dla osób często podróżujących oraz chcących uzyskiwać w cenie dodatkowe usługi. Wizz Privilege Pass to pierwszeństwo wejścia na pokład oraz duży bagaż podręczny w cenie dla członków programu.

Warunkiem zostania uczestnikiem programu jest opłacenie rocznej składki w wysokości 416zł. Dzięki temu usługa Wizz Xpress, czyli pierwszeństwo wejścia na pokład, a także duży bagaż podręczny będziemy mieli w standardzie w każdym wykupionym bilecie.

Członkostwo daje dodatkowo możliwość korzystania z innych dodatkowych usług, wymienialnych na standardowe (Wizz Xpress oraz duży bagaż podręczny) pokrywając jedynie różnice w cenie.

Warunkiem przystąpienia do programu jest wiek – powyżej 14 lat. Nie można również udostępniać usługi innym osobom pprzez np. zmiany nazwisk na rezerwacjach.

Wejdź do kabiny pilotów Wizz Air

admin sob., 12/07/2013 - 01:56

Linia lotnicza Wizz Air wyszła na przeciw najmłodszym i ogłosiła niecodzienną akcję. Dzięki Captain’s Pass dzieciaki będą mogły wejść do kabiny pilotów!

Aby twoje dziecko mogło zobaczyć gdzie pracują piloci podczas rejsu, należy ściągnąć i wydrukować Captain’s Pass, na którym dzieciaki będą mogły zbierać pieczątki podczas odbywanych lotów.

Aby spotkać się z pilotami w kokpicie należy uzbierać sześć pieczątek, czyli odbyć tyle samo podróży liniami Wizz Air. Wtedy też dziecko zostanie zaproszone do kabiny pilotów po wylądowaniu samolotu.

10 milionów na lotnisku Chopina

admin śr., 11/27/2013 - 16:11

Warszawskie lotnisko Chopina poinformowało o obsłużeniu 10-milionowego pasażera w roku 2013. Pasażerem tym była osoba podróżująca PLL LOT do Nowego Jorku.

Lotnisko Chopina osiągnęło taki wynik pierwszy raz w swojej historii. Do tej pory rekordowy rok 2012 zamknął się liczbą  9 mln 587 tys. obsłużonych osób. Jak widać w roku obecnym, ubiegłoroczny wynik będzie dość mocno poprawiony.

Ten sukces świętujemy go w dość nietypowych okolicznościach. Według naszych wcześniejszych prognoz bieżący rok miał być w naszym porcie słabszy od poprzedniego w związku ze startem lotniska w Modlinie i przeniesieniu do niego operacji tanich linii lotniczych. M.in. z tego powodu zaraz po zakończeniu Euro2012 zamknęliśmy starą, „buraczkową” część terminala i rozpoczęliśmy jej gruntowną przebudowę, a latem bieżącego roku przeprowadziliśmy także generalny remont dłuższej drogi startowej. Tymczasem niemożliwe do przewidzenia problemy lotniska w Modlinie i decyzja przewoźników niskokosztowych o przeniesieniu operacji do Warszawy spowodowały, że musieliśmy poradzić sobie z obsługą największego natężenia ruchu w dotychczasowej historii Lotniska Chopina, na dodatek przy znacznie ograniczonej przepustowości. I doskonale daliśmy sobie radę – powiedział Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Tags: 

Wielka wyprzedaż w LOT

admin czw., 11/21/2013 - 03:27

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły promocje, w której dostępnych jest 300 tyś biletów. Promocja trwa do 28 listopada 2013 roku.

LOT promocją objął bilety z szerokiej siatki połączeń. Rabaty sięgają nawet 50 procent. Przykładowe ceny można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika, i tak przeloty z Warszawy do Rygi czy Tallina można kupić już za 119zł. Połaczenia do USA, czyli do Nowego Jorku oraz Chicago można kupić w określonych okresach za 1799zł. W tej samej cenie promocyjne bilety można zakupić na loty do Pekinu oraz Toronto.

Warunkiem skorzystania z promocyjnych biletów jest okres podróży, który musi się odbyć pomiędzy 21.111 a 14 grudnia. Dostępne taryfy są również w roku 2014 – podróż musi odbyć się pomiędzy 16 stycznia, a 13 kwietnia 2014. Czas pobytu w miejscu docelowym musi wynieść 3 dni, bądź do pierwszej niedzieli po rozpoczęciu podróży. Maksymalny czas pobytu to 1 miesiąc.

Bilety zakupione w promocji są oczywiście bezzwrotne.

Tags: 

Rośnie ilość zamówień w Boeingu

admin śr., 11/20/2013 - 18:17

Rośnie zainteresowanie samolotami Boeinga – 787 Dreamliner. Tysięczne zamówienie złożyła linia lotnicza Etihad Airways. Wartość zamówienia wynosi 8,7 mld dolarów według cen katalogowych.

Wraz z tym zamówieniem samoloty z rodziny 787 osiągnęły tak dużą sprzedaż szybciej niż jakikolwiek inny samolot szerokokadłubowy w historii lotnictwa.

Wprowadzona na rynek w kwietniu 2004 roku rodzina samolotów 787 otrzymała zamówienie na tysięczny samolot w przeciągu około dziewięciu lat, tj. o mniej więcej osiem lat szybciej niż popularny Boeing 777. Z zamówieniem złożonym przez Etihad Airways, 787 Dreamliner zgromadził łącznie 1012 zamówień od 60 klientów z całego świata.

Ciągłe inwestowanie w 787 ma solidne podstawy i znajduje odzwierciedlenie w rekordowym czasie, w jakim złożone zostało tysięczne zamówienie na samolot  z rodziny 787”, powiedział Ray Conner, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. „Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaufanie, jakim nasi klienci obdarzają 787
i wspólnie cieszymy się z rozwoju linii produktowej i zwiększania naszej obecności na rynku wraz z tą rodziną samolotów”.

Do tej pory linie Etihad zamówiły 71 samolotów 787 Dreamliner, co czyni je największym klientem Boeinga jeżeli chodzi o ten samolot.

Jest to dla nas niezwykle istotne zamówienie, szczególnie w chwili gdy świętujemy dziesiątą rocznicę i planujemy kolejną dekadę oraz dalszą przyszłość”, powiedział James Hogan, prezes i dyrektor generalny Etihad Airways. „W ciągu zaledwie 10 lat, z niewielkiego przewoźnika staliśmy się linią lotniczą o globalnym zasięgu. To zamówienie pozwala nam na dalszy rozwój w oparciu o nasze dotychczasowe osiągnięcia, przy użyciu samolotów nowej generacji.”

Poza wprowadzeniem do samolotów średniej wielkości zasięgu typowego dla największych odrzutowców, rodzina samolotów 787 zapewnia liniom lotniczym niezrównaną wydajność, dzięki której samoloty te są wyjątkowo przyjazne środowisku. 787 zużywa przynajmniej 20 procent mniej paliwa, emitując przy tym do atmosfery o 20 procent mniej zanieczyszczeń niż użytkowane obecnie samoloty podobnej wielkości. Linie lotnicze mają również do dyspozycji większą pojemność przedziału cargo  – od 20 do 45 procent więcej w porównaniu z samolotami podobnej wielkości.

787-8, pierwszy z rodziny samolotów 787, wszedł do służby we wrześniu 2011 roku, natomiast dłuższa wersja – 787-9, znajduje się w fazie testów, a pierwsza dostawa samolotu zaplanowana jest na połowę 2014 roku. Do tej pory dostarczono 102 samoloty 787 Dreamliner 16 klientom na całym świecie.

787-10 będzie trzecim i najdłuższym samolotem z rodziny 787. Dzięki możliwości przewozu większej liczby pasażerów i większej ilości ładunku oraz dużemu podobieństwu do pozostałych wersji, 787-10 wyznaczy nowe standardy zużycia paliwa i ekonomiki eksploatacji. 787-10 będzie o 25 procent bardziej wydajny niż użytkowane obecnie samoloty podobnej wielkości i ponad 10 procent lepszy niż którykolwiek z samolotów, które konkurencja będzie oferować w przyszłości. Montaż końcowy i lot testowy 787-10 zaplanowano na rok 2017 r., a pierwszą dostawę na rok 2018.

inf. prasowa.

Strajk w Brussels Airlines

admin śr., 11/20/2013 - 18:16

Na skutek strajku pilotów Brussels Airlines, odwołano 71 połączeń startujących i wylatujących z Brukseli. Wszystko to na skutek planów redukcji wynagrodzeń.

Plan redukcyjny związany jest w koniecznością zbilansowania kosztów i szukania oszczędności w firmie, której 45-procentowym udziałowcem jest niemiecka Lufthansa.

Strajk rozpoczął w nocy z niedzieli na poniedziałek, jednak loty odwołano dopiero we wtorek. Dotyczyło to zarówno najbliższych kierunków, jak i dalszych destynacji z oferty przewoźnika.

Boeing wprowadza na rynek 777X

admin śr., 11/20/2013 - 04:21

Boeing ogłosił rozpoczęcie programu 777X w trakcie Dubai Airshow 2013, otrzymując rekordową ilość zamówień i deklaracji złożenia zamówienia na najnowszy produkt z rodziny samolotów szerokokadłubowych. Umowy na dostarczenie 259 samolotów 777X zawarte z czterema klientami z Europy i Bliskiego Wschodu stanowią solidną podstawę do wspierania rozwoju i produkcji tego samolotu.

Zamówienia na 777X i zobowiązania do ich złożenia obejmują 34 samoloty zamówione przez linie lotnicze Lufthansa, 25 przez Etihad Airways, 50 przez Qatar Airways i 150 przez linie Emirates. Jest to największy pod względem wartości launch produktu w historii odrzutowych samolotów pasażerskich. Łączna wartość umów wynosi ponad 95 mld dolarów według cen katalogowych.

Jesteśmy dumni ze współpracy z każdą z tych cenionych linii lotniczych przy wprowadzeniu na rynek 777X – największego i najbardziej wydajnego dwusilnikowego samolotu odrzutowego na świecie” – powiedział Ray Conner, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. „Przełomowe technologie zastosowane w jego silnikach oraz całkowicie nowe skrzydła wykonane z kompozytów dadzą naszym klientom niezrównane korzyści oraz potencjał do rozwoju”.

777X opiera się na popularnym wśród pasażerów i wiodącym na rynku modelu 777, który ma obecnie 55 procent udziału w rynku w swojej kategorii pod względem zamówień do realizacji oraz stanowi 71 procent floty tej kategorii użytkowanej na całym świecie. Rodzina samolotów 777X obejmuje modele 777-8X i 777-9X – oba stworzone w odpowiedzi na potrzeby rynku i oczekiwania klientów.

777X oparty jest na najlepszej w tej klasie samolotów niezawodności modelu 777, przy czym oferuje większe pokrycie rynkowe i możliwości generowania dochodów przewyższające te oferowane przez konkurencję. 777-8X konkuruje bezpośrednio z A350-1000, natomiast 777-9X stanowi klasę samą w sobie.

W zależności od konfiguracji wybranej przez linię lotniczą, 777-9X będzie dysponować ponad 400 miejscami dla pasażerów, oferując liniom lotniczym nowe możliwości rozwoju. Dysponując zasięgiem wynoszącym ponad 8200 mil morskich (15 185 km), samolot będzie charakteryzować się najniższymi kosztami eksploatacji w przeliczeniu na miejsce wśród wszystkich samolotów pasażerskich.

Drugi z samolotów z tej rodziny, 777-8X, będzie najbardziej uniwersalnym samolotem odrzutowym na świecie. Samolot pomieści 350 pasażerów, oferując niesamowity zasięg ponad 9300 mil morskich (17 220 km). Ponadto, w porównaniu
z konkurencją samolot ten będzie charakteryzować się niezrównanymi parametrami dotyczącymi startu i ładowności.

 „Samolot ten będzie opierać się na wiodącym na rynku modelu 777, zapewniając doskonałą ekonomikę eksploatacji”, powiedział Conner. „Będzie on zużywać o 12 procent mniej paliwa niż jakikolwiek konkurencyjny samolot, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku”.

W 777X zastosowane będą najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym najbardziej zaawansowany silnik jaki kiedykolwiek został zamontowany w samolocie komercyjnym – tj. GE9X wyprodukowany przez GE Aviation,  jak również zupełnie nowe kompozytowe skrzydła o wysokiej wydajności, charakteryzujące się większą rozpiętością od tych używanych obecnie w 777. Składane, ukośne końcówki skrzydeł, w które wyposażony będzie samolot oraz zoptymalizowana rozpiętość zapewnią lepszą wydajność, znaczące oszczędności paliwa oraz całkowitą kompatybilność z bramkami na lotniskach.

Podobnie jak w przypadku 787 Dreamliner, który został zaprezentowany jako 7E7, oficjalna nazwa 777X zostanie zaprezentowana w późniejszym terminie. Projektowanie 777X jest w toku, a dostawcy komponentów zostaną przedstawieni w nadchodzących miesiącach. Produkcja ma się rozpocząć w 2017 r., a pierwszą dostawę zaplanowano na rok 2020.

Tags: 

Aplikacja Wizz Air na smartfona

admin czw., 11/14/2013 - 03:29

Linia lotnicza Wizz Air wystartowała ze swoją mobilną aplikacją służącą do zakupu ich biletów oraz zarządzaniem rezerwacji. Dla korzystających z aplikacji, tylko dzisiaj i jutro wszystkie loty są obniżone o 20 procent.

Po dwudniowej promocji, w której Wizz Air wyprzedawał z taką samą obniżką swoje bilety na trasę z i do Polski, przyszła pora na posiadaczy smartfonów.

Wizz Air zachęca do pobierania swojej darmowej aplikacji i tym samym do testów. Darmowy program można pobrać ze strony wizzair.com/mobile, a także Google Play oraz App Store.

Wszyscy, którzy za pośrednictwem mobilnej aplikacji dokonają rezerwacji biletów w dniach 14 i 15 listopada 2013 roku, będą mogli tego dokonać z 20-procentowym rabatem na wszystkie dostępne połączenia.

Tags: 

Redukcja we Flybe

admin wt., 11/12/2013 - 15:34

Linie lotnicze Flybe zapowiedziały sporą redukcję swoich pracowników. Zwolnienia mają objąć ok. 500 osób. Wszystko to ze względu na straty, które przynosi brytyjska linia lotnicza.

Według danych na które powołują się polskie media, w firmie pracuje ok. 2700 pracowników.

Mimo minimalnego wzrostu przychodów, Flybe notuje straty. Spore, gdyż w ubiegłym roku było 1,6 mln funtów, w tym 13,8 mln funtów.

Plan restrukturyzacyjny, który jest realizowany w firmie ma za zadanie nie tylko zniwelować straty, ale spowodować, by firma zaczęła zarabiać. Już w czerwcu piloci Flybe zgodziło się na 5-cio procentową redukcję płac. Linie lotnicze rozważają również możliwość likwidację najmniej rentownych tras.

Strony