Dobry rok w Łodzi

admin pt., 01/04/2013 - 08:50

Kolejny polski port lotniczy może pochwalić się dobrymi wynikami w sezonie 2012. Lotnisko obsłużyło prawie 463 tysiące pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 19% w stosunku do sezonu 2011.

Największe wzrosty odnotowano w segmencie lotów regularnych. Przyczyniła się do tego bardziej rozbudowana siatka połączeń. Stracił segment lotów czarterowych. Liczba pasażerów biur podróży wyniosła tylko 45 735, co oznacza spadek w stosunku do roku 2011 o 2,24%.

Zdecydowana większość operacji to przeloty regularne. Tu liczba pasażerów sięgnęła prawie 410 tysięcy osób, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 21,28 procent.

Na stronie internetowej lotniska można znaleźć wypowiedź Mariusza Jachimka, dyrektora do spraw Marketingu i Sprzedaży: Bardzo nas cieszy to, że osiągnęliśmy w 2012 roku aż taki wzrost. Jest to warte podkreślenia tym bardziej, że udało nam się tego dokonać przy praktycznie zerowym dodatkowym ruchu związanym z mistrzostwami EURO 2012. Zmniejszenie liczby pasażerów czarterowych zostało spowodowane falą bankructw biur podróży przed i w trakcie sezonu co wprost przełożyło się na wypełnienie samolotów przez touroperatorów. W nowym sezonie czarterowym mamy sporo nowości a to gwarantuje nam wzrosty również w tym segmencie rynku. W  2013 na pewno na lotnisku w Łodzi będziemy mogli pierwszy raz w historii świętować odprawę półmilionowego pasażera. W 2012 przekroczyliśmy również „magiczną” granicę miliona kilogramów cargo odprawionych na lotnisku w Łodzi. To stawia nas już teraz w pierwszej lidze lotnisk cargo w Polsce a mamy nadzieję, że w 2013 uda nam się co najmniej podwoić ten wynik.

Tags: