Sierpień 2013

LOT nie wstrzymuje lotów do Kairu

admin pt., 08/23/2013 - 05:31

Mimo wycofania się dużej części polskich biur podróży z lotów do Egiptu, LOT w dalszym ciągu utrzymuje swoje połączenia do stolicy kraju, Kairu.

Przedstawiciele przewoźnika potwierdzają, że do samego Kairu lata niewielka liczba osób, jednak na trasie powrotnej pokład jest pełny. Z pewnością władze LOTu będą latały dopóki zainteresowanie powrotami dalej będzie tak wysokie.

Przedstawiciele przewoźnika apelują jednocześnie, by lecący z Kairu do Warszawy pojawiali się na lotnisku odpowiednio wcześniej ze względu na wprowadzoną godzinę policyjną. LOT deklaruje pełną gotowość do wprowadzenia dodatkowych przelotów, gdyby tylko zaistniała taka konieczność.

Aktualnie największą grupę Polaków stanowią turyści, wszyscy wracają ze swoich wakacji wyczarterowanymi samolotami zgodnie z planem.

Zwiększenie bagażu w Qatar Airways

admin pt., 08/23/2013 - 05:32

Linia lotnicza Qatar Airways poinformowała na swojej stronie internetowej, że wszyscy pasażerowie podróżujący linią od 1 września 2013 roku będą mieli możliwość zabranie cięższego bagażu.

Różnica jest spora, dozwolona waga bagażu wzrośnie z 23 do 30 kilogramów. Wyższy limit bagażu dla klientów podróżujących w klasie biznes również ulegnie zwiększeniu. Dotychczasowe bagaże 30 i 40 kilogramowe do odpowiednio 40-tu i 50-ciu kilogramów.

Klienci, którzy wykupili bilet dwustronny na połączenie linią Qatar Airways, a swoją podróż rozpoczną przed 1 września, będą mogli w drodze powrotnej (po 1 września) zabrać zwiększony limit bagażu.

Wizz Air nie poleci do Hurghady

admin pt., 08/23/2013 - 21:28

Zapowiadane otwarcie połączenia z Katowic do Hurghady nie dojdzie do skutku. Wizz Air nawet wprowadził ofertę na swoją stronę, jednak zdecydowano o anulacji kierunku w związku z panującą w Egipcie niestabilną sytuacją.

Decyzja jest wynikiem rekomendacji MSZ, która odradza podróżowanie do Egiptu. Przewoźnik zdaje sobie dodatkowo sprawę, że aktualnie zainteresowanie podróżowaniem do kraju faraonów byłoby minimalne.

Linie wycofały swoją ofertę ze strony internetowej, a wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup biletu, będą informowani przez Wizz Air o anulacji rejsów. Wszystkim zostaną zwrócone pieniądze za bilety.

Przedstawiciele przewoźnika zapowiadają, że połączenie Katowice – Hurghada zostanie uruchomione, jak tylko sytuacja w Egipcie ulegnie poprawie.