Marzec 2013

Wizz Air: Ambitne plany

admin pt., 03/01/2013 - 04:55

Popularny w Polsce tani przewoźnik Wizz Air ma ambitne plany w sezonie 2013. Oznacza to przede wszystkim większą liczbę samolotów, połączeń i obsłużonych pasażerów.

Rzecznik Wizz Air Daniel de Carvalho przedstawił swoje plany na konferencji w podkatowickich Pyrzowicach. Jest to jeden z kluczowych portów węgierskiego przewoźnika.

Carvalho zapowiedział powiększenie z 39 samolotów do 45, zostaną umocnione bazy w Polsce, których obecnie jest 5. Wizz Air stawia również na nowe kierunki, a tegorocznym przebojem ma okazać się Gruzja. Wizz Air przesuwa swoje operacje do Kutaisi na kwiecień, a od maja ruszy połączenie z Katowic, które będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Z racji olbrzymich problemów, jakie przysporzyło przewoźnikowi lotnisko w Modlinie, Wizz Air nie planuje tam powrotu nawet, jeśli zostanie ono ponownie otwarte wcześniej.

Komisja Europejska przeciw monopolowi

admin pt., 03/01/2013 - 12:49

Komisja Europejska doszła do wniosku, że fuzja irlandzkich linii lotniczych Ryanair i Aer Lingus byłaby niekorzystna dla konsumentów. Tym samym nie dojdzie do połączenia obu linii lotniczych.

Komisja Europejska zaznaczyła, że obaj przewoźnicy konkurują ze sobą na bardzo wielu trasach, a konkurencja cenowa jest korzystna dla pasażerów.

KE nie wydała zgody na fuzję obu przewoźników właśnie z powodu obawy przed monopolem, który powstałby na obsługiwanych trasach.

Szykują się strajki w Portugalii

admin wt., 03/05/2013 - 02:39

Pracownicy związani z portugalskim ruchem lotniczym protestowali przed ministerstwem gospodarki w sprawie redukcji płac – informuje dzisiaj turystyka.rp.pl.

Portal informuje, że dodatkowo pracownicy kilku związków zawodowych narodowego przewoźnika TAP poinformowali ministra, że wezmą udział w strajku, który odbędzie się w dniach 21 – 23 marca.

Zapowiedziany strajk oznacza paraliż na portugalskim niebie. Przedstawiciele związków apelują do pasażerów o bezkosztowe przekładanie lotów na inne terminy – dodaje turystyka.rp.pl.

Pyrzowice w dół

admin wt., 03/05/2013 - 02:54

Kolejny lokalny port lotniczy notuje stratę pasażerów w porównaniu do lutego 2012 roku. W Pyrzowicach wyniósł on 1,9 procent.

W Katowice Airport w ruchu całkowitym odprawiono 132 967 pasażerów. Są jednak nadzieje na znaczne polepszenie wyników w sezonie 2013.

Od rozkładu wiosna-lato 2013 w ofercie rejsów regularnych z Katowice Airport pojawi się sześć nowych tras. Linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie do Edynburga, Barcelony, Alicante i na Kretę, a Wizz Air do norweskiego Bergen oraz położonego w Gruzji Kutaisi.

Tags: 

Eurolotem za 149zł

admin wt., 03/05/2013 - 04:47

Eurolot ogłosił wielką promocję na wszystkie bilety na krajowych trasach w cenie 149zł. Promocja potrwa od jutra, 6 marca do piątku, 8 marca.

Promocja obejmuje wszystkie połączenia krajowe, które odbędą się między 15 kwietnia, a 26 października 2013 roku. Gwarantowana cena – 149zł.

Pula miejsca jak zwykle ograniczona.

Tags: 

Ryanair zostaje na Chopinie

admin wt., 03/05/2013 - 05:37

Niskokosztowy przewoźnik Ryanair zostaje na lotnisku Chopina, a przynajmniej do 30 czerwca 2013 z racji trwających w Modlinie prac. Konkurent Ryanaira, węgierski Wizz Air zapowiedział, że z pewnością nie wróci na Modlin przynajmniej do końca października, nawet jeśli wcześniej zakończą się prace remontowe.

Dwie tanie linie były zmuszone przenieść swoje połączenia do stołecznego portu z powodu pęknięcia pasa startowego na nowo wybudowanym lotnisku w Modlinie. Dopóki prace nie zostaną zakończone, przewoźnicy płynnie obsługują wszystkich warszawskich pasażerów z lotniska Chopina.

Na stronie Ryanaira możemy przczytać wypowiedź Robina Kiely z Ryanaira, który powiedział:

„Ze względu na prace remontowe pasa startowego na lotnisku w Warszawie Modlin, Ryanair będzie nadal operował swoje loty do/z lotniska Chopina do 30 czerwca 2013 r., dla ułatwienia dostępu do Warszawy naszym pasażerom. Lotnisko Warszawa Modlin przewiduje, że naprawa zakończy się w najbliższych miesiącach, także czekamy na powrót do Modlina gdy już pas startowy zostanie naprawiony.”

Lutowe spadki w Balicach

admin wt., 03/05/2013 - 06:39

Nieznaczny spadek liczby pasażerów zanotował krakowski port lotniczy im. Jana Pawła II w stosunku do lutego 2012 roku. 

W lutym na krakowskim lotnisku obsłużono 200 490 pasażerów, czyli o 3% mniej niż w lutym ubiegłego roku. Odnotowano 2 427 operacji lotniczych, -1%w stosunku do lutego 2012 roku.

W ubiegłym miesiącu anulowano bądź przekierowano do innych portów ponad 100 operacji, co przełożyło się na stratę ok. 10 tysięcy pasażerów.

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono 414 672 pasażerów, czyli o 2% więcej niż w 2012 r.

Tags: 

Air Berlin: dodatkowe, promocyjne bilety

admin wt., 03/05/2013 - 06:49

Air Berlin wypuszczą dodatkową pulę promocyjnych biletów w cenach od 375zł. Bilety można rezerwować np. na połączenia z z Krakowa, Gdańska i Warszawy do Berlina, z Berlina np. do Wiednia, Zurychu, Kopenhagi i na Wyspy Kanaryjskie.

Możliwość rezerwacji promocyjnych taryf trwa od dzisiaj, do 7 marca włącznie. Loty tam i z powrotem muszą zostać zarezerwowane razem i muszą być objęte promocją. Okres podróży musi mieścić się w terminach między  1 kwietnia a 30 czerwca 2013 roku.

W promocyjnych cenach można oczywiście szukać połączeń na wielu innych trasach obsługiwanych z Berlina przez Air Berlin, m.in do Oslo, na Majorkę czy do Chicago.

Tags: 

KLM: Ostatnie dni promocji

admin wt., 03/05/2013 - 15:52

Linia lotnicza KLM przypomina o ostatnich dniach promocji „Pakuj się i leć”. Akcja trwa do 8 marca 2013 roku.

KLM promuje tym samym połączenia z całym światem do czasu rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Z oferty wyłączone są bilety w okresie świąt Wielkanocnych.

Dzięki promocji możemy skorzystać zarówno z biletów na trasach europejskich, ale również z połączeń z Ameryką Północną, Azją, Afryką czy Ameryką Południową i Karaibami.

Warunkiem zakupienia biletów w promocyjnych taryfach jest zakupienie biletu z terminem wylotu od 30 czerwca. W zależności od kontynentu, cena biletu dwustronnego podlega promocji z okresem pobytu m.in. 2, 3 dni. Wszystkie połączenia można znaleźć na stronie przewoźnika.

Tags: 

Spory spadek w Łodzi

admin wt., 03/05/2013 - 20:17

Łódzkie lotnisko im. Władysława Reymonta podsumowało statystyki pasażerskie za mijający miesiąc, który kazał się dużo gorszy od analogicznego w roku ubiegłym.

Lotnisko przez cały miesiąc obsłużyło 22 521 pasażerów, co było wynikiem o ponad 16 procent gorszym w porównaniu do analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

Liczba pasażerów lotów czarterowych wyniosła 370, a  pasażerów lotów przekierowanych do Łodzi 354.

Tags: 

Nowe kierunki Wizz Air

admin śr., 03/06/2013 - 07:15

Węgierska linia lotnicza Wizz Air otworzy wraz z końcówką maja nowe połączenia lotnicze – do Larnaki na Cyprze oraz do włoskiego Neapolu. Zawieszone zostanie za to połączenie do Cork.

Pierwszy rejs na nowym włoskim kierunku Wizz Air’a z Pyrzowic zaplanowano na 21 maja br. Rejsy do Neapolu realizowane będą dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty.

Regularne połączenie Wizz Air’a na Cypr wystartuje z Pyrzowic 30 maja br.Trasa do Larnaki obsługiwana będzie raz w tygodniu w czwartki.

Loty do Cork zostają zawieszone z powodu stale zmniejszającego się popytu na to połączenie.

Dzisiejszy komunikat Wizz Air o otworzeniu nowych połączeń z Katowic nie jest jedyną nowością w letniej ofercie przewoźnika. W marcu ruszają połączenia do norweskiego Bergen, w połowie maja do Kutaisi w Gruzji.

Katowice już obsługują pasażerów

admin czw., 03/14/2013 - 23:20

Lotnisko w Pyrzowicach od 17:00 dnia wczorajszego zostało ponownie otwarte.  Zdołano usunąć maszynę linii lotniczej Travel Service, która zatrzymała się za pasem startowym.

Samolot czeskich linii czarterowych, który obsługiwał klientów Itaki lecących z egipskiego Sharm el Sheikh do Katowic podczas lądowania wyjechał poza pas startowy. Wpadł w nieutwardzoną nawierzchnię przez co przód samolotu delikatnie się zapadł.

Pasażerowie opuszczali samolot tylnym wyjściem. Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów, w tym 6 członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Z powodu niemożliwości natychmiastowego usunięcia samolotu, lotnisko w Pyrzowicach zostało zamknięte. Operacje lotnicze zostały przekierowane do Krakowa, kilka zostało odwołanych.

Udział w wyciąganiu samolotu wzięli czescy pracownicy Travel Service, a przód samolotu unoszono na specjalnych poduszkach powietrznych. Cała akcja trwała 10 godzin, a o godzinie 17:00 dnia wczorajszego lotnisko w Pyrzowicach zostało ponownie otwarte.

Tags: