Listopad 2012

Dożywocie za straszenie

admin pon., 11/05/2012 - 01:18

Za wybryk na pokładzie sąd w Delhi skazał na dożywocie  Jitenderza Kumara Mohla. Straszył on podczas lotu pasażerów oraz personel pokładowy ładunkiem wybuchowym, który rzekomi miał przy sobie – podaje onet.pl.

W materialne Onetu powołującego się na angielski portal dailymail.co.uk można przeczytać, że pasażer w 2009 roku wtargnął do kokpitu pilotów i straszył porwaniem samolotu.

Nikomu nic się nie stało, a po prawie 3-letnim procesie, mężczyzna został skazany na karę dożywotniego więzienia. Werdykt sądu wywołał sporo dyskusji w indyjskich mediach, gdyż jego ostrość wielu szokuje.

Podczas procesu mężczyzna prosił o wyrozumiałość ze względu na rodziców oraz żonę, którymi musi się opiekować.

Na podstawie: onet.pl

Pazerni włoscy taksówkarze

admin pon., 11/05/2012 - 18:26

200, a nawet 300 euro potrafią żądać taksówkarze zawożący pasażerów z lotniska Fiumicino do centrum Rzymu – o sprawie można się dowiedzieć w TVP Info.

Rzymska policja nieustannie prowadzi walkę z nieuczciwymi taksówkarzami. To prywatni przedsiębiorcy nie będący zrzeszeni w żadnej korporacji.

Jak podaje stacja, upatrzyli sobie rzymskie lotnisko Fiumicino i polują na nieświadomych turystów, którzy w zamian za zawiezienie do centrum miasta żądają kwoty 4,5 a nawet 6 razy wyższej od tej, którą pobierają taksówki zrzeszone w korporacjach.

Rzymska policja sygnalizuje, że w oknach legalnie działających firm taksówkowych można spotkać informację o cenie podwiezienia do centrum miasta, która wynosi 50 euro.

Tags: 

IAG chce kupić Vueling

admin śr., 11/14/2012 - 08:50

Grupa IAG, która jest właścicielem linii lotniczych Iberia oraz British Airways chce kupić kolejną firmę lotniczą, taniego hiszpańskiego przewoźnika Vueling – pisze ekonomia24.pl.

IAG chce zainwestować w hiszpańską linię widząc spory potencjał w przewoźniku, który nieźle sobie radzi mimo znaczącego spowolnienia gospodarczego w Hiszpanii. Dobrym przykładem dla grupy jest sytuacja Iberii, która przyniosła w tym roku rekordowe straty, a te IAG musi pokryć z zysku, jaki wypracowały British Airways.

Ekonomia24.pl cytuje dyrektora generalnego IAG który uważa, że kupno Vueling będzie dobrym rozwiązaniem dla Hiszpanów – pozwoli utrzymać bazę w Barcelonie i stworzy nowe miejsca pracy.

Pracownicy Iberii będą protestować

admin pt., 11/30/2012 - 05:56

Strajki zapowiadają pracownicy linii lotniczej Iberia, który nie zgadzają się na plan oszczędnościowy w firmie. Zakłada on zwolnienia pracowników oraz redukcję wynagrodzeń.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o założeniach planu oszczędnościowego oraz restrukturyzacyjnego linii – http://latamy24.com.pl/2012/11/13/restrukturyzacja-w-iberii/ Iberia przynosi straty i konieczne dla zachowania stabilności firmy jest redukcja kosztów.

Związki zawodowe zapowiadają strajki na 14 grudnia oraz dni od 17 do 21 grudnia. W strajkach weźmie udział cały personel przewoźnika za wyjątkiem pilotów.

Shenzhen Airlines w Star Alliance

admin pt., 11/30/2012 - 11:25

Shenzhen Airlines zostały wczoraj kolejnym przewoźnikiem, który dołączył do sojuszu linii lotniczych Star Alliance.

Na uroczystości zorganizowanej na międzynarodowym lotnisku Shenzhen Bao’an International Airport, Mark Schwab, Prezes Star Alliance w imieniu Zarządu powitał tę linię w rodzinie aliansu „Shenzhen Airlines jest piątym co do wielkości przewoźnikiem w Chinach, co wzmacnia obecność Star Alliance w Państwie Śroska oraz w całej Azji. Obecnie nasi pasażerowie mogą korzystać z lepszego dostępu do połączeń w całym ważnym ekonomicznie regionie Delty Rzeki Perłowej oraz w całych Chinach południowych. Jednocześnie, Shenzhen Airlines uzyskuje dostęp do globalnej sieci połączeń z dodatkowymi korzyściami dla podróżnych – jest to typowa sytuacja win-win” – powiedział Mark Schwab.

Przyjęcie Shenzhen Airlines do sojuszu stanowi część strategii Star Alliance, która zakłada zwiększenie dostępu do obecnych i rozwijających się przyszłych rynków, Zapewnia to międzynarodowym podróżnym więcej połączeń i rejsów w tej części świata. W przypadku Chin, podstawy tej strategii zostały opracowane wiele lat temu przez członków Star Alliance, którzy obsługują ten rynek od kilku dziesięcioleci. W grudniu 2007 roku Star Alliance przyjął w poczet swoich członków flagowego przewoźnika chińskiego, Air China.

Feng Gang, prezes Shenzhen Airlines powiedział: Ten dzień jest dla nas wszystkim w Shenzhen Airlines przepełniony radością. Po 16 miesiącach starań staliśmy się członkiem Star Alliance. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie żadna linia nie jest w stanie sama sprostać oczekiwaniom pasażerów podróżujących po całym świecie. Dzięki wstąpieniu do sojuszu Star Alliance możemy teraz zaproponować naszym klientom dostęp do połączeń na całym świecie, jednocześnie mocno umiejscawiając Shenzen na mapie światowego ruchu lotniczego. Jesteśmy dumni ogłaszając, że lotnisko w Shenzhen, czwarte co do wielkości w Chinach, jest obecnie najnowszym hubem Star Alliance, z którego zbudujemy silną markę nie tylko w Chinach, ale także w regionie Azji i Pacyfiku.

Wang Chengshun, Prezes Air China powiedział: Jako mentor Shenzhen Airlines cieszymy się, że w ciągu ostatnich 20 lat linia ta osiągnęła tak znaczny wzrost. Wierzymy, że Shenzen Airlines skorzystają z zasobów Sojuszu, tak aby stać się bardziej konkurencyjnym na rynku, ale też aby realizować swoją strategię. Zakłada ona, że przewoźnik stanie się ważną linią w ramach aliansu operującą na trasach azjatyckich, jak i innych międzynarodowych, ze swojego hubu w Shenzen.

Jako członek Star Alliance, Shenzhen Airlines daje swoim pasażerom dostęp do globalnej sieci, oferującej podróże bez zbędnych przerw i utrudnień oraz zapewnia przywileje dla często podróżujących pasażerów.

Nowa linia oferuje dodatkowe 400 rejsów dziennie do 70 punktów do sieci Star Alliance. Wśród nich znajduje sie pięć nowych miejscowości w Chinach: Juzhou (Prowincja Zhejiang), Linyi, Qinhuangdao, Shijiazhuang i Zhoushan. Oprócz usprawnienia połączeń ze swojej bazy w Shenzhen, pasażerowie podróżujący rejsami międzynarodowymi mogą skorzystać z szerszego wyboru połączeń krajowych w Chinach, kiedy ich trasa podróży obejmuje międzynarodowe lotniska w Pekinie, Guangzhou i Shanghai – Pudong. W ramach obiecanej pasażerom podróży bez zbędnych utrudnień, Shenzhen Airlines oferuje odprawę biletowo-bagażową na całą trasę dla pasażerów, mających połączenia na innych członków Star Alliance.

W skali globalnej, 27 członków Star Alliance oferuje obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1,329 miejscowości w194 krajach.
Członkowie programu Shenzhen Airlines PhoenixMiles Frequent Flyer (FFP) mogą obecnie zbierać mile w całej sieci Star Alliance i zamieniać je na różnego rodzaju nagrody. W ten sam sposób osoby często podróżujące wszystkimi liniami członkowskimi Star Alliance otrzymują mile za przeloty na pokładach samolotów Shenzhen Airlines. Ponadto, mile przyznane za przelot linią Shenzhen Airlines zaliczane są na poczet Star Alliance Gold i Silver Status. Uprawnia to klientów do otrzymania dodatkowych korzyści, kiedy podróżują w ramach Star Alliance, m.in. zwiększony limit bagażu, jak również dostęp do ponad 1000 sal dla pasażerów posiadających Gold Card i oczekujących na odlot.

Star Alliance oferuje liczne produkty taryfowe zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i prywatnych, które obecnie Shenzhen Airlines sprzedaje i partycypuje w ich doborze. Mając na względzie silną społeczność biznesową zlokalizowaną w rejonie działania Shenzhen Airlines, produkt Star Alliance Corporate Plus – który umożliwia klientom korporacyjnym uzyskanie cen korporacyjnych na podróż w ramach Star Alliance przy wykorzystaniu jednej linii członkowskiej – wzbogaci ofertę przewoźnika skierowaną do tego segmentu rynku. Dla rynkowego segmentu Konwencji i Spotkań, zindywidualizowane produkty Star Alliance Conventions Plus i Meetings Plus staną się bardziej atrakcyjne, ponieważ teraz organizatorzy i delegaci mogą włączyć Shenzhen Airlines do swoich planów podróży. Co więcej, pozwoli to na łatwiejszy dostęp do Delty Perłowej Rzeki, jako miejsca organizacji spotkań i konwencji.

Obecnie rezerwacje na połączenia obsługiwane przez Shenzhen Airlines mogą być dokonywane w ramach następujących taryf Star Alliance: Round-the-World, Circle Pacific, Asia Airpass and China Airpass.

lot.com