American Airlines redukują połączenia

admin pt., 09/21/2012 - 14:30

Linie American Airlines ze względu na problemy finansowe oraz brak porozumienia ze związkami zawodowymi będą zmuszone do zredukowania swoich połączeń.American Airlines to największa linia lotnicza na świecie pod względem zatrudnionych pracowników i to głównie z ich powodu AA ma problemy.

W ubiegłym roku w ramach walki z olbrzymim długiem, linia lotnicza wysłała wiadomości do swoich 11800 pracowników z informacją o redukcjach zatrudnienia. W planach jest obcięci 4400 etatów, a w głównej mierze ma to dotknąć pracowników lotniska Dallas Fort – Worth w Teksasie.

Władze linii planują również redukcję wynagrodzeń oraz przywilejów emerytalnych, a w tej sprawie toczą się negocjacje ze związkami zawodowymi. Nie wykluczają one zorganizowania strajku. Linia boryka się również z masowym przechodzeniem pilotów na zwolnienia lekarskie, co będzie jednym z powodów ograniczenia operacji lotniczych. Związki zawodowe odcinają się jednak oficjalnie od zwolnień pilotów.

American Airlines od 2001 zanotował już łączną stratę 10 mld dolarów, redukcja zatrudnienia ma przynieść 1,1mld oszczędności.