10 milionów na lotnisku Chopina

admin śr., 11/27/2013 - 16:11

Warszawskie lotnisko Chopina poinformowało o obsłużeniu 10-milionowego pasażera w roku 2013. Pasażerem tym była osoba podróżująca PLL LOT do Nowego Jorku.

Lotnisko Chopina osiągnęło taki wynik pierwszy raz w swojej historii. Do tej pory rekordowy rok 2012 zamknął się liczbą  9 mln 587 tys. obsłużonych osób. Jak widać w roku obecnym, ubiegłoroczny wynik będzie dość mocno poprawiony.

Ten sukces świętujemy go w dość nietypowych okolicznościach. Według naszych wcześniejszych prognoz bieżący rok miał być w naszym porcie słabszy od poprzedniego w związku ze startem lotniska w Modlinie i przeniesieniu do niego operacji tanich linii lotniczych. M.in. z tego powodu zaraz po zakończeniu Euro2012 zamknęliśmy starą, „buraczkową” część terminala i rozpoczęliśmy jej gruntowną przebudowę, a latem bieżącego roku przeprowadziliśmy także generalny remont dłuższej drogi startowej. Tymczasem niemożliwe do przewidzenia problemy lotniska w Modlinie i decyzja przewoźników niskokosztowych o przeniesieniu operacji do Warszawy spowodowały, że musieliśmy poradzić sobie z obsługą największego natężenia ruchu w dotychczasowej historii Lotniska Chopina, na dodatek przy znacznie ograniczonej przepustowości. I doskonale daliśmy sobie radę – powiedział Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Tags: